Misja Nowa Nadzieja

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kościół potrzebuje wyposażenia

Email Drukuj PDF

Naszą wizją jest stałe wyposażanie kościołów do pracy z ludźmi uzależnionymi. Mamy świadomość, że problem, któremu wychodzimy na przeciw, jest tak duży, iż wymaga zaangażowania do tej pracy sztabu wolontariuszy. Od naszych wolontariuszy oczekujemy jednak możliwie profesjonalnego działania. Dlatego też prowadzimy szkolenia dla chrześcijańskich doradców w dziedzinie uzależnień i organizujemy konferencje, podczas których motywujemy chrześcijan do pracy z ludźmi z ulicy.

Od wielu lat, rok w rok, w Łodzi odbywa się konferencja "Powołanie i Pasja". Ostatnio konferencja została  zorganizowana w Warszawie. Naszymi mówcami byli m.in.: Ludvig W. Karlsen (Centrum Ewangelii, Norwegia), Leiv Holstad (Marita, Oslo - Norwegia), Rodney Hart (Teen Challenge, Boston - USA) i Johannes Fuchs (Klippen, Kopenhaga - Dania).

Wspólnie z Fundacją Brytyjską "Life For The Word" a także Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym w Świdnicy od wielu lat organizujemy kolejne edycje Kursu Poradnictwa i Opieki nad Osobami Uzależnionymi "Partnership Training Scheme". Doradcy, zanim otrzymają certyfikat, uczestniczą w ok. 150 godzinach wykładów i warsztatów oraz odbywają praktyki w placówkach lecznictwa odwykowego.

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2009 14:24  

Przekaż darowiznę

Sonda

Czy twój Kościół pomaga ludziom uzależnionym?