Misja Nowa Nadzieja

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Poradnictwo i opieka

Email Drukuj PDF

Rozumiemy, że osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków oraz współuzależnieni wymagają specjalistycznego poradnictwa. Właśnie z myślą o nich organizujemy grupy wsparcia, udzielamy indywidualnych porad, realizujemy dzienne oraz stacjonarne programy wsparcia terapeutycznego. Poprzez działalność punktów konsultacyjnych docieramy do ludzi znajdujących się w problemie i kierujemy ich do chrześcijańskich ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce.

Program ośrodka "Nowa Nadzieja" w Janowicach Wielkich oferuje kompleksowe i skoordynowane oddziaływanie resocjalizacyjne na rezydentów obejmujące terapię zajęciową, pracę wychowawczą, duszpasterską oraz społeczność terapeutyczną, tak by przygotowywać ich - w oparciu o biblijne wartości - do prowadzenia trzeźwego życia poza ośrodkiem (więcej: http://www.nowanadzieja.pl).

Misja we współpracy z Fundacją "Life For The World" od wielu lat szkoli chrześcijańskich doradców gotowych nieść pomoc ofiarom uzależnień: alkoholikom, narkomanom ale także ich rodzinom. Obecnie projekt szkoleniowy PTS realizowany jest wespół z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym w Świdnicy.

Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2010 11:21  

Przekaż darowiznę

Sonda

Czy twój Kościół pomaga ludziom uzależnionym?